Russell na Šumavě

Sova
Užovka
O velikonočních svátcích si Armin a Jack vzali dovolenou a jeli na Šumavu. Ubytovali jsme se v zařízení spravovaném Národním parkem v Borové Ladě. Kameňák můžeme vřele doporučit, jedná se o velmi solidní ubytovnu. Odtud jsme vyráželi do okolí, hlavně směrem k hranicím s Německem. Že jsme se prošli až běda je jedna věc, ale že jsme si přivezli snímky jako nikdy dřív je to hlavní. Prvním úlovkem byla sova pálená. Nebýt trčícího křídla jistě bychom si jí nevšimli, při dalším obcházení stromu a hledání dobré pozice pro focení, téměř splynula se stromem. Díky vzoru a zbarvení peří vypadala její hlava zezadu jako kus kůry. Z druhé strany ale byla vidět parádně.
Červený brouk
Zmije

V levé horní čtvrtině obrázku.

V levé horní čtvrtině obrázku.


Druhý den jsme zabodovali znovu, když jsme na jižním svahu zahlédli a zvěčnili užovku. Chvíli se nechala fotografovat a pak elegantně zmizela pod listím.

Poslední den byl nejplodnjší. Jednoduché bylo nafotografovat červené klíště (po troše pátrání sametka rudá). Trochu odvahy navíc už vyžadovalo focení zmije. A na posledním snímku je rozmazaný tetřev, kterého jsem nestihl pořádně zachytit.

Kromě toho co se nám podařilo vyfotit mám samozřejmě ještě další setkání s divokou zvěří, největší z nich byl jelen, kterého jsem viděl tak z padesátí až sedmdesáti metrů. Mnohem blíže mě z lesa vyhopkal zajíc, otočil se na patě a zmizel v houští. Dále jsem potkal samici tetřeva/bažanta, to ale bylo tak necelých sto metrů, takže nevím jistě. Hnědý pták s krkem a pěkným ocasem, který se hned sebral a letěl pryč.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *