Archiv pro měsíc: Květen 2013

Psí den v Borském parku

Protože Armina na výstavě zajímá vždy čmuchání více než pěkný poklus, zamířili jsme do Plzně mezi smečku dalších psů. Pozitivní zprávou je, že Jack už není tak útočný na veškeré psy okolo. Pořád chce být dominantní při setkání, ale už je to lepší než v minulosti. Nicméně to hlavní proč jsme přišli  se příliš nepodařilo. Vzali jsme pamlskovník s tím, že vyzkouším, to co jsem viděl v televizi — odvést psovu pozornost pomocí vůně na sebe. Bohužel pamlsek mezi ostatními psy přestává být pamlskem a ani jeden nechce nic jíst. Jack kouká vlevo, vpravo, odkud přijde nějaký cíl.

Celé to začalo představením společnosti pro výchovu asistenčních a slepeckých psů Pomocné tlapky. Pokračovala ukázka policejních kynologů z městské policie Plzeň. Dva belgičtí ovčáci vám s radostí zaryjí zuby do masa. A umí to nejen na volném prostranství, dojdou si pro vás i do auta. Následovalo dog-frisbee a agility s Border koliemi a jednou maličkou Šeltií. Moc pěkná podívaná a aktivita, která psíky skutečně bavila. Šli jsme i do soutěžního kruhu. Umíme přeci sudy, výskok do náruče atd. Výstup vypadal spíše jako následování stopy. Pak jsme šli vyzkoušet překážky na agility a počkali na vyhlášení soutěže o nejlepšího psa. První tři z obou kategorií dle velikosti psa dostali pytel krmení. Pak začalo pršet a lidé se rozešli. Já jen nevím, jestli nebudeme před další výstavou péct husu, aby se Armin konečně odpoutal od voňavé země.

Krajská výstava psů Staňkov

Druhá plánovaná výstava byla již krajská a to v ne příliš vzdáleném Staňkově, na tamním letišti. Opět nás měla posuzovat paní Vladimíra Tichá. Po příjezdu jsme zahlédli poblíž našeho kruhu ještě parkurové hřiště a mohli jsme tak krátit dlouhou chvíli během výstavy pokyvováním hlavou nad pěknými výkony psích sportovců a jejich vůdců. Bohužel byl Armin zase jediný pes PRT, na výstavě se ještě předvedla mladá fena, ale JRT tentokrát žádný. Zato jsme mohli zahlédnout tuzemská plemena: chodský pes, český strakatý pes a československý vlčák. Protože Armin byl zase ohodnocen jako výborný vyhrál svoji třídu pracovních psů a stal se i krajským vítězem. Vedle toho měli naši psi možnost seznámit se s ostatními, já zase malé představení plemene pro jednoho zájemce a na závěr se pěkně spálit od Sluníčka, které po poledni vykouklo z mraků.