Armin

Celým jménem Armin Gold Florén je mladší z dvojice. Jeho povaha je velmi mírná, jak k lidem tak psům, je nekonfliktní. Postavu má menší, přesto je velmi silný, rychlý a vytrvalý. Má vynikající srst, která se sama čistí a v zimě nezachytává sníh. Složil zkoušku z norování (norovnání nováčků) s plným počtem bodů s časem 14 sekund.

Na své první výstavě — oblastní výstava České Budějovice — dne 2.3.2013 obdržel hodnocení vynikající.

Posudek:
plnochrupý, výška 34, nepatrně kratší pes, standartní síly kostry, výborná hlava a ucho, rovný pevný hřbet, výborný prut, výborné postavení zaúhlení končetin, výborná kvalita srsti

I na krajské výstavě psů konané 8.5.2013 ve Staňkově byl posouzen jako vynikající. Tentokrát byl přihlášen do třídy pracovní, ale příliš na tom nezáleželo, zase to byl jediný pes PRT na celé výstavě. Hodnotila opět paní Vladimíra Tichá.

Posudek:
Velmi pěkný pes výborného plemenného typu, výborná hlava a ucho, pevný hřbet, výborná přední fronta, v pohybu občas lehce sbíhavá hlezna, pohyb prostorný. Srst výborné kvality a zbarvení typu broken. Předností psa je tmavá barva oka.

Na krajské výstavě  v Rokycanech Armina posuzoval MVDr. František Šimek a zjistil, že mu chybí zub. Byl posouzen znovu jako výborný a je opět krajským vítězem.

Posudek:
Pes v typu dobrý rámec, samčí hlava, výborný pig., Skus nůžkový, chybí 1×M3, pevný hřbet, dobře vsazený ocas, hrubší přilehlá srst, výborné zaúhlení, 
kvalitní pohyb, výborný v pohybu, pevný v ozace.

(Pozn.: posudek je napsaný velice nekvalitně, vůbec nevím, co může být ozaka, zjevné překlepy a pravopisné chyby jsem opravil.)

Z národní výstavy v Klatovech si Armin přivezl titul Národní vítěz a hlavně titul CAC. Posuzoval francouzský rozhodčí Pierre Tricqueneaux a překladatelsko-zapisovatelský tým zřejmě selhal, proto je posudek velice krátký a uvedu jej bez korekcí, tak jak je na papíře:

výborný mode ahlava
  vinikající hlava a hrudník
  pohyb koretní

Na národní výstavu skutečně obdivuhodný výkon komise.

Armin

Klubovou výstavu u zámku Konopiště jsem dostal na starost já, a z výsledku své snahy nejsem nijak nadšený, VD a čtvrtý v pořadí pracovní třídy ze sedmi psů. Vskutku zevrubně posuzoval pan Kevin Brown (GB):

good size, Ok in skull, stronger foreface preffered, well placed ears + eyes, not enough neck, better shoulder placement preffered, good legs + feet, correct topline, just about spannable, correct tail set, little more angulation behind preffered, moves behing OK, longer stride in front preffered, excelent coat texture
dobrá velikost, hlava v pořádku, měl by mít silnější čumák, dobře umístěné oči i uši, nedostatečný krk, měl by mít lépe umístěná ramena, dobré nohy i chodidla, korektní hřbet, téměř objatelný hrudník, správně nasazený ocas, měl by mít více zaúhlené zadní končetiny?, pohyb zadních v pořádku, měl by mít delší krok předních, výborná srst

Armin

Další tři výstavy absolvoval Armin na MVP v Praze Letňanech (Double CACIB na podzim a ještě na jedna v květnu) odkud jsme přivezli dvakrát CACIB a jednou Res.CACIB. Na národní výstavě v Klatovech pak kromě získání čtvrtého čekatelství CAC získal po mnoha těsných porážkách konečně i titul BOB. Díky tomu má přiznány tituly Český šampion a šampion ČMKU.

scan.pdf-000 (1)scan.pdf-000

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *